Najčastejšie otázky o zdravotníckej pomôcke EndWarts Original

Tu nájdete odpovede na najčastejšie otázky o zdravotníckej pomôcke EndWarts Original.

Je možné používať zdravotnícku pomôcku EndWarts Original na všetky typy bradavíc?

EndWarts Original je možné použiť na bradavice a veruky na rukách, chodidlách, lakťoch a kolenách. EndWarts Original sa nesmie používať na ošetrenie genitálnych ani tvárových bradavíc.

Čo obsahuje zdravotnícka pomôcka EndWarts Original?

Kyselinu mravčiu, vodu, glycerol.

Kyselina mravčia je organická kyselina, ktorá je podobná kyseline maslovej a kyseline octovej. Táto kyselina je identická s prírodnou kyselinou a je biologicky rozložiteľná. Keďže kyselina mravčia je žieravina, pacientov je potrebné požiadať, aby tento prípravok používali opatrne. V prípade ošetrenia detí by mali ošetrenie vykonávať vždy rodičia. Fľaška by mala stáť na podložke z nehrdzavejúcej ocele alebo podobného materiálu, aby nedošlo k poškodeniu lakovaných povrchov, textílií ap., keď sa fľaša prevrhne. Vrchnák je potrebné po každom použití riadne uzavrieť.

Ako funguje zdravotnícka pomôcka EndWarts Original?

EndWarts Original pomáha telu vysušiť bradavice tak, aby zmizli bez zanechania jaziev. EndWarts Original je bezfarebný roztok, ktorý sa pravidelne raz týždenne aplikuje priamo na bradavicu. Počas obdobia ošetrovania môžete ošetreniu pomôcť odstránením suchej pokožky. Roztok EndWarts Original nezanecháva na tele žiadne jazvy a nie je lepkavý. Nemal by sa kombinovať s inými ošetreniami zameranými na odstránenie bradavíc.

Ako často mám používať zdravotnícku pomôcku EndWarts Original?

Na dosiahnutie najlepších výsledkov pravidelne jedenkrát týždenne. Keď ošetrujete bradavice na jemnej pokožke, niekedy postačí aplikácia menšieho objemu roztoku. Pred ošetrením prebytočnú tekutinu odsajte do vreckovky. Ošetrenie vykonávajte menej často – napríklad každý druhý alebo tretí týždeň. Starú alebo veľkú bradavicu u dospelých je možné po 4 – 5 ošetreniach ošetrovať každý piaty deň, ak pokožka nie je podráždená. Nepoužívajte nadmerné dávky! Výsledok ošetrenia nebude rýchlejší a môže dôjsť k podráždeniu a zvýšeniu citlivosti pokožky.

Keď používam zdravotnícku pomôcku EndWarts Original, musím nosiť náplasť?

Nie, náplasť nepoužívajte, v opačnom prípade hrozí riziko bolestivosti alebo poškodenia pokožky.

Zmiznú bradavice po použití zdravotníckej pomôcky EndWarts Original?

Áno, väčšina bradavíc zmizne. Skúšania kyseliny mravčej dokazujú, že 92 % bradavíc zmizlo po absolvovaní 12 ošetrení (v priemere však išlo o päť ošetrení). Desať rokov skúseností potvrdzuje rovnaký výsledok.

Výsledok však môže byť ovplyvnený oslabeným imunitným systémom a užívaním niektorých liekov.

Ako dlho trvá zbaviť sa bradavíc?

Je to rôzne, väčšina bradavíc však zmizne po absolvovaní približne piatich až pätnástich ošetrení (jedno ošetrenie týždenne). Tento proces môže byť rýchlejší, pričom eliminácia niektorých bradavíc môže trvať dlhšie.

Je potrebné, aby ste pokračovali v ošetrovaní dovtedy, kým bradavica úplne nezmizne. V bradavici by nemali byť viditeľné žiadne čierne bodky (krvné kapiláry). Bradavice sú spôsobené vírusmi – existuje ich veľké množstvo a dĺžka liečby môže závisieť od druhu bradavice, miesta výskytu na tele a od toho, ako dlho bradavicami trpíte. Bradavice u detí sa obvykle odstraňujú jednoduchšie.

Jedno balenie postačuje približne na 30 ošetrení. Niekoľko malých bradavíc môže byť ošetrených naraz bez opakovaného namáčania štetca do roztoku EndWarts Original (na jedno namočenie je možné ošetriť 1 – 5 bradavíc, niekedy aj viac, v závislosti od ich veľkosti).

Je možné použiť zdravotnícku pomôcku EndWarts Original u malých detí?

Tento prípravok je vhodný aj na použitie u malých detí. Pred aplikáciou malým deťom je však vhodné poradiť sa s lekárom alebo lekárnikom. Prečítajte si osobitnú časť venovanú ošetreniu detí mladších ako štyri roky. Je dôležité, aby ste použili iba malé množstvo EndWarts Original a ošetrenie nevykonávali častejšie ako raz týždenne. Nikdy neprekračujte stanovenú dávku – prípravok je aj bez toho účinný. Ak si dieťa cumle prsty, môžete mu umyť ruky ihneď po ošetrení.

Môžu zdravotnícku pomôcku EndWarts Original používať tehotné ženy, dojčiace matky a diabetici?

Neexistujú žiadne známe riziká súvisiace s graviditou alebo dojčením. Diabetici by mali používať EndWarts Original iba na zdravú pokožku, ktorá nie je postihnutá cukrovkou. Buďte opatrní. Neprekračujte stanovené množstvo. Ak nastanú akékoľvek komplikácie, vždy sa obráťte na lekára, sestru alebo podiatra.

Je používanie zdravotníckej pomôcky EndWarts Original bolestivé?

Ak sa používa správne, nie je. Pretože EndWarts Original je vhodný aj pre deti. Bradavica môže niekedy mierne štípať. Ak to spôsobí pocit nepohodlia, aplikujte na bradavicu trochu studenej vody. Až do nasledujúceho ošetrenia nepoužívajte žiadny ďalší roztok. EndWarts Original obsahuje žieravú kyselinu a nesmie sa používať na podráždenú ani popraskanú/boľavú pokožku (v opačnom prípade môže vyvolať bodavý pocit). Prekročenie stanovenej dávky môže spôsobiť nepríjemné pocity. V takom prípade zastavte ošetrovanie na jeden až dva týždne a nechajte pokožku odpočinúť si. Prečítajte si pokyny na použitie. Ak sa bradavica zdá byť krehkou, odstráňte z jej povrchu pokožku – tým sa uvoľní tlak.

EndWarts ORIGINAL